Bilgisayar Teknik Destek

Bilgisayar teknik destek, kullanıcılara bilgisayarlarının, ağlarının vb. yazılımları ve donanımları ile ilgili ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar veya sorunlar sonucunda çözüm odaklı verdiğimiz bir hizmet türüdür. Her türlü bilgisayar ile ilgili soruna çözüm oluyoruz. Yerinde bilgisayar ve laptop servisi, servise getirilerek yapılan hizmet ya da uzaktan bağlantı ile destek verebiliriz.

Donanım : Hasarlı bilgisayar bileşenlerinin onarımı, bilgisayarların iç temizliği, anakartların test edilmesi, Bios'un yapılandırılması, özelleştirilmiş bilgisayarların montajı, bileşenlerin güncellenmesi, güç kaynaklarının onarımı gibi faaliyetleri içerir. Aşırı ısınma sorunlarının çözümü, çevre birimlerinin kurulumu veya ağların kurulumu, server kurulumu gibi işlemleri içerir.

Yazılım : Bu işlemde her türlü yazılımı kurmak, işletim sistemlerini kurmak veya güncellemek, kayıp verileri kurtarmak ve yedek kopyalar oluşturmak, sabit disk alanını boşaltmak, kötü amaçlı yazılım sorunlarını çözmek (virüsler, Truva atları, casus yazılımlar vb.) veya diğerleri arasında gereksiz programların kaldırılması gibi uygulamalar yapılır.

  • Bilgisayarınızı Hızlandıralım
  • Sistem Kilitlenmelerini ve Hatalarını Onaralım
  • Bilgisayar Güncellemelerini Yükleyelim

Arızanın ya da işin durumuna göre çözüm süreleri değişmektedir. Standart onarım 15 dakika veya daha kısa sürer, ancak uzaktan onarım oturumu karmaşıklığa bağlı olarak bir saatten fazla sürebilir. Çok ağır sorun yaşanan durumlarda, yedek parça değişimi olabileceği için teslimat süresi 1 haftaya kadar sürebilir.

Uzaktan bağlantı ile yapılan bilgisayar desteği ile o anda ki soruna hızlıca ilk müdahale yapılabilir. Çoğunlukla bu şekilde sorunlar çözülebilir. Fkat, manuel müdahale edilmesi gereken bir durumsa, ya da sistemin cevap vermediği durumlarda cihazın tamir edilmesi gereken durumlarda bu hizmet çözüm olmayacaktır.

İmkansız diye birşey yoktur, sadece yapması biraz zaman alır…

Hakkı ÇAKIRBT TASARIM DİJİTAL AJANS

İletişime Geçelim

Çözümlerinizde yardımcı olalım.